PANEK i ElectroMobility Poland rozpoczynają współpracę

  • PANEK, jeden z liderów usług wypożyczania samochodów oraz ogólnopolski operator carsharingu, podpisuje list intencyjny dotyczący współpracy z ElectroMobility Poland S.A. – właścicielem marki Izera.
  • Przedmiotem współpracy są działania badawczo-rozwojowe oraz dzielenie się doświadczeniem i oczekiwaniami użytkowników usług współdzielonych.
  • PANEK jest również otwarty na zakup w przyszłości samochodów elektrycznych Izera.

3 października 2023 r. PANEK S.A. podpisuje list intencyjny z ElectroMobility Poland S.A. Firmy będą współpracować w zakresie prowadzenia działań badawczo-rozwojowych oraz rozwoju usług współdzielonych. Celem współpracy jest także promocja transportu elektrycznego i edukacja w zakresie nowej mobilności.

PANEK od lat działa w obszarze innowacyjnych usług mobilności, m.in. oferując usługę PANEK CarSharingu. Dziś, mając na uwadze rozwój polskiego przemysłu w obszarze elektromobilności, podpisujemy list intencyjny z ElectroMobility Poland S.A. Chcemy współpracować w obszarach edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych, dzieląc się doświadczeniem i perspektywą użytkowników rent-a-car i carsharingu. Jesteśmy również otwarci na możliwość zakupu aut elektrycznych Izera, co będzie przedmiotem naszych dalszych rozmów, wraz z rozwojem oferty EMP – powiedział Maciej Panek, Prezes PANEK S.A.

W ramach wspólnych działań, PANEK wesprze EMP wiedzą w obszarze wyposażenia czy aspektów technicznych aut wynajmowanych w usługach współdzielenia pojazdów. Strony będą również współpracować w zakresie promocji elektromobilności w mediach. Celem współpracy jest uświadamianie odbiorców, zwiększanie zainteresowania samochodami elektrycznymi, ich budową i możliwościami, a także ich zastosowaniem w usługach wypożyczania, np. carsharing.

Współpraca z PANKIEM to dla nas krok w procesie budowy rozległej sieci partnerstw z liczącymi się aktorami rynku nowej mobilności w Polsce i za granicą. Izera powstaje przede wszystkim z myślą o sprzedaży detalicznej, a rozwój szeroko rozumianych usług współdzielenia stanowi ważną część ekosystemu elektromobilności. Doświadczenia rynkowe PANKA mogą stanowić wartość dodaną w procesie budowy naszej marki i rozwoju oferty. My z kolei cieszymy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem możemy wesprzeć rozwój jednego z liderów polskiego rynku carsharingu. Liczę, że dziś podpisane porozumienie to pierwszy krok na drodze do bliższej współpracy naszych firm – podkreślił Wojciech Mieczkowski, dyrektor sprzedaży, marketingu i ścieżki klienta w ElectroMobility Poland.

O PANEK:
PANEK to lider branży mobilności samochodowej, działający w Polsce oraz wybranych krajach europejskich. Firma oferuje kompleksową usługę wynajmu samochodów, na krótkie i długie terminy, dla firm i klientów indywidualnych. PANEK to także carsharing, czyli ponad 1000 aut dostępnych od ręki w największych miastach polski. Dzięki dedykowanej aplikacji możliwe jest wypożyczanie samochodu od ręki, za pomocą telefonu. PANEK CarSharing jest oferowany również jako usługa dla firm, zarówno jako alternatywa dla aut służbowych, jak i pomoc w codziennej mobilności pracowników.

O EMP:
ElectroMobility Poland to spółka, która realizuje projekt rozwoju polskiej marki samochodów elektrycznych Izera we współpracy z renomowanymi partnerami z zagranicy oraz w oparciu o najlepsze i sprawdzone praktyki obowiązujące na rynku motoryzacyjnym. Celem i ambicją firmy jest masowa produkcja aut elektrycznych, które będą konkurować na polskim i europejskich rynkach.

Najczęściej czytane

AC/DC – ładowanie prądem stałym lub przemiennym

Czytaj więcej

Czy auto elektryczne ma standardowy akumulator 12V?

Czytaj więcej

Jak działa hamowanie w autach elektrycznych?

Czytaj więcej

Czy e-samochody mają skrzynie biegów?

Czytaj więcej

Przestronność, design, nowoczesne technologie – czym wyróżnia się Izera?

Czytaj więcej

Izera otwiera się na potencjalnych dostawców

Czytaj więcej