PGE tworzy własną ładowarkę do elektryków

Elektromobilność stwarza nowe szanse biznesowe – wiedzą o tym nie tylko koncerny samochodowe, ale i giganci rynku energetycznego. PGE Dystrybucja ogłosiła właśnie, że opracowuje autorską ładowarkę przeznaczoną dla pojazdów elektrycznych. Informacja została ogłoszona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wiadomość dotycząca prac nad własną ładowarką do samochodów elektrycznych pojawiła się podczas jednego z paneli dyskusyjnych. Wojciech Lutek, prezes PGE Dystrybucja, ogłosił, że polski gigant energetyczny współpracuje w tej kwestii z naukowcami z Politechniki Lubelskiej. Kiedy będzie można zobaczyć gotowe urządzenie? Wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie wdrożony do użytku już w 2020 roku i, według zapowiedzi, ma zostać zastosowany w wielu punktach w całym kraju. 

Prezes Lutek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach mówił nawet o 6 tysiącach lokalizacji w największych miastach w Polsce. Tak ambitne plany wynikają, jak podkreślają eksperci, z chęci zarówno stymulacji potencjalnie dochodowego rynku, jak również wejścia na niego w sytuacji, gdy nie jest on jeszcze nasycony i łatwiej o wypracowanie pozycji lidera. 

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przedstawiciele PGE Dystrybucja mówili także o jeszcze innym aspekcie przyszłości branży, czyli – powstaniu cyfrowego systemu łączności w energetyce, który powinien zostać wdrożony do 2021 roku. Rozwiązanie to będzie  jednym z elementów budowy inteligentnej sieci energetycznej i będzie służyć zwiększeniu niezawodności dostaw. 

Najczęściej czytane

EMP pokaże prototypy polskiego „elektryka”. Premiera odbędzie się online.

Czytaj więcej

Projekt polskiej marki samochodów elektrycznych może pobudzić krajową gospodarkę

Czytaj więcej

Czy auto elektryczne ma standardowy akumulator 12V?

Czytaj więcej

Jak będą wyglądać pierwsze polskie samochody elektryczne? [film]

Czytaj więcej

Polska marka samochodów elektrycznych impulsem do rozwoju rodzimej branży motoryzacyjnej

Czytaj więcej

Gdzie i kiedy można obejrzeć premierę polskiej marki motoryzacyjnej? ElectroMobility Poland ujawnia szczegóły transmisji

Czytaj więcej