PGE tworzy własną ładowarkę do elektryków

Elektromobilność stwarza nowe szanse biznesowe – wiedzą o tym nie tylko koncerny samochodowe, ale i giganci rynku energetycznego. PGE Dystrybucja ogłosiła właśnie, że opracowuje autorską ładowarkę przeznaczoną dla pojazdów elektrycznych. Informacja została ogłoszona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wiadomość dotycząca prac nad własną ładowarką do samochodów elektrycznych pojawiła się podczas jednego z paneli dyskusyjnych. Wojciech Lutek, prezes PGE Dystrybucja, ogłosił, że polski gigant energetyczny współpracuje w tej kwestii z naukowcami z Politechniki Lubelskiej. Kiedy będzie można zobaczyć gotowe urządzenie? Wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie wdrożony do użytku już w 2020 roku i, według zapowiedzi, ma zostać zastosowany w wielu punktach w całym kraju. 

Prezes Lutek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach mówił nawet o 6 tysiącach lokalizacji w największych miastach w Polsce. Tak ambitne plany wynikają, jak podkreślają eksperci, z chęci zarówno stymulacji potencjalnie dochodowego rynku, jak również wejścia na niego w sytuacji, gdy nie jest on jeszcze nasycony i łatwiej o wypracowanie pozycji lidera. 

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przedstawiciele PGE Dystrybucja mówili także o jeszcze innym aspekcie przyszłości branży, czyli – powstaniu cyfrowego systemu łączności w energetyce, który powinien zostać wdrożony do 2021 roku. Rozwiązanie to będzie  jednym z elementów budowy inteligentnej sieci energetycznej i będzie służyć zwiększeniu niezawodności dostaw. 

Najczęściej czytane

AC/DC – ładowanie prądem stałym lub przemiennym

Czytaj więcej

Czy auto elektryczne ma standardowy akumulator 12V?

Czytaj więcej

Jak działa hamowanie w autach elektrycznych?

Czytaj więcej

Czy e-samochody mają skrzynie biegów?

Czytaj więcej

Przestronność, design, nowoczesne technologie – czym wyróżnia się Izera?

Czytaj więcej

Izera otwiera się na potencjalnych dostawców

Czytaj więcej