Ludzie Izery • Joanna Podkowa

Joanna Podkowa Kierownik kategorii zakupów bezpośrednich

Absolwentka zarządzania na Politechnice Śląskiej oraz socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Od 16 lat pracuje w branży motoryzacyjnej. Zaczynała od pracy w strukturach globalnego łańcucha dostaw w fabryce Opla w Gliwicach przy wprowadzaniu nowych opcji produktu i zmian inżynieryjnych do seryjnej produkcji. Następnie jako Supplier Quality Project Leader koordynowała gotowość dostawców przy projektach takich jak facelift samochodu Opel Insignia I generacji czy uruchomienie seryjnej produkcji Opla Insignii II generacji.

Swoje doświadczenia z pracy dla międzynarodowych koncernów motoryzacyjnych wykorzystuje teraz w Izerze. Od ponad 5 lat pracuje w ElectroMobility Poland w obszarze Zakupów. Początkowo jako Kupiec w projekcie (Program Buyer) jej zadaniem było wykonanie przetargów oraz praca z dostawcami w czasie rozwoju komponentu (w celu realizacji wymagań kosztowych, jakościowych i harmonogramowych). Następnie jako Kupiec w seryjnej produkcji (Commodity Buyer) była odpowiedzialna za zagadnienia związane z masową produkcją – optymalizację kosztów, negocjowanie zmian produktowych i projektowych oraz procesy relokacji dostawców. Obecnie odpowiada za zakup zewnętrznych części nadwozia Izery.

Praca w motoryzacji to jej wielka pasja. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, a życie w pełni polega na dążeniu do realizacji swojego potencjału, na ciągłej nauce i rozwoju. Wierzy w to, że wielka motoryzacja może dziać się tu i teraz, w Polsce.