Ludzie Izery • Magdalena Mika

Magdalena Mika HR Business Partner

Absolwentka informatyki na Politechnice Warszawskiej oraz kilku edycji studiów podyplomowych: zarządzania zasobami ludzkimi dla managerów personalnych, a także kadr, płac i prawa pracy na Akademii Leona Koźmińskiego i doradztwa zawodowego na Uniwersytecie SWPS.

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych korporacjach z branży informatycznej, konsultingowej i przemysłowej, w różnych rolach: od konsultanta wdrożeniowego systemów informatycznych, przez kierownika projektów public relations i komunikacji wewnętrznej, po role managerskie w obszarze spraw personalnych i employer brandingu. W temacie rozwoju kompetencji nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Tak różnorodne doświadczenie wykorzystuje w EMP, gdzie na pozycji HR Business Partnera odpowiada za budowę i wdrożenie strategii marki pracodawcy oraz systemowe zarządzanie procesami rekrutacyjnymi. Od 2020 roku aktywnie wspiera budowę zespołu Izery. 

Uważa employer branding za strategiczną i jednocześnie najciekawszą funkcję HR, bo wbrew częstej opinii employer branding nie jest wyłącznie synonimem kreatywnych kampanii rekrutacyjnych, czy „opakowania” projektów HRowych a znacznie szerszą odpowiedzią na pytanie „jak zdobyć i zatrzymać pracownika”, czyli jak kształtować skuteczną politykę personalną.