Ludzie Izery • Małgorzata Wojtala

Małgorzata Wojtala Ekspertka ds. akumulatorów wysokiego napięcia

Absolwentka General Engineering na Warwick University. Na studiach uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Formula Student i była członkiem zespołu, który budował bolid na wyścig na Silverstone. Kierowała zespołem powertrain, który zbudował battery pack składający się z 800 baterii LFP zintegrowany z 80 kW e-motorem. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych, także jako prelegentka. Podczas studiów odbyła staż w Jaguar Land Rover, na którym zajmowała się tematami modelowania baterii, BMSu i diagnostyki starzenia się baterii.

W ElectroMobility Poland od 2023 roku pracuje jako ekspert ds. akumulatorów wysokiego napięcia. Jej związek z naukowym światem trwa – wciąż często recenzuje publikacje naukowe.

Prywatnie jest osobą bardzo aktywną. Przewodniczyła Oxford Volleyball Society jako sekretarz i jest certyfikowanym sędzią organizacji Volleyball England. Od 10 roku życia jeździ konno. Od niedawna zaczęła grać w polo, wcześniej brała udział w zawodach akademickich ze skoków i ujeżdżania. Fascynuje ją postęp technologii, ale również ceni naturę, szczególnie tę mniej dostępną.