Ludzie Izery • Marek Kapuściński

Marek Kapuściński p.o. Kierownika ds. inżynierii podwozia

Absolwent mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Poznańskiej. Kilka pierwszych lat po studiach pracował w Solaris Bus & Coach na stanowisku inżyniera wdrażającego usprawnienia w konstrukcji autobusów (układ napędowy, zawieszenie, układ hamulcowy, szkielet). Następnie przez wiele lat ustawiał charakterystyki pracy zawieszenia samochodów prototypowych (osobowych, autobusów, ciężarowych) różnych producentów na torach testowych całej Europy. Oprócz tego wspierał rozwój technologii w obszarze amortyzatorów stosowanych w układach zawieszenia. Przed dołączeniem do ElectroMobility Poland pracował u rozpoznawalnych dostawców komponentów (oświetlenie zewnętrzne, amortyzatory) w strukturach R&D.

Do ElectroMobility Poland dołączył w lutym 2022 roku. Koordynuje pracę zespołu odpowiedzialnego za architekturę platformy (układ napędowy, zarządzania ciepłem, hamulcowy, zawieszenie), poszukuje potencjału dla usprawnień oraz rozwoju technologii, a także weryfikuje pracę po stronie partnera technologicznego w powierzonym obszarze.

Pasjonat motoryzacji i techniki militarnej. W swoim garażu trzyma wiele ciekawych pojazdów, które sam stworzył, jak miniaturowy czołg czy samochód inspirowany filmem Mad Max.