Ludzie Izery • Piotr Kluczny

Piotr Kluczny Kierownik ds. Supplier Quality Assurance

Absolwent zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Częstochowskiej, uczestnik wielu kursów i szkoleń dotyczących zapewnienia jakości, potwierdzonych certyfikatami. Pierwsze zawodowe doświadczenia zdobył na stażu w Valeo Lightning Systems w Chrzanowie przy zapewnieniu jakości produkcji lamp tylnych, których klientami była większość producentów OEM.

Na przestrzeni ponad 20 lat swojej pracy zawodowej, Piotr pracował w wielu obszarach jakości, z różnymi OEMami, w różnych branżach i środowiskach kulturowych, m.in. w firmie LG-Philips przy zapewnieniu jakości produkcji paneli ciekłokrystalicznych w Korei Południowej, u producenta elementów wykończenia wnętrza w BOS Automotive Products, w firmie National Oilwell Varco, jednego z globalnych liderów dostarczającego rozwiązania dla poszukiwania i procesowania ropy naftowej i gazu, czy w Polaris – u producenta pojazdów terenowych oraz motocykli.

W 2022 roku dołączył do EMP jako lider zespołu Zapewnienia Jakości Dostawców. Obecnie odpowiada za definiowanie wymagań dla dostawców w obszarze jakości, a także właściwy ich wybór. Zespół Piotra będzie bezpośrednio zaangażowany w proces rozwoju komponentów z dostawcami, włączając w to komunikowanie wymagań, planowanie i rozliczanie zadań, czego efektem końcowym będą komponenty zakupowe spełniające określone wymagania, dostępne w odpowiedniej ilości i czasie. W produkcji seryjnej będzie odpowiadał za monitorowanie dostawców oraz ich doskonalenie, a także za aktywny proces reklamacji.