Ludzie Izery • Przemysław Grochola

Przemysław Grochola Kierownik ds. Rozwoju Technicznego Produktu

Absolwent mechatroniki na Politechnice Warszawskiej. Jeszcze w czasie studiów rozpoczął pracę jako konstruktor w Zakładzie Podwozi Lotniczych w Instytucie Lotnictwa. Po kilku latach wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie był liderem projektów w dziale Rozwoju i Technologii w Safran Landing Systems. W 2014 roku rozpoczął pracę w GE Company Polska, gdzie prowadził projekty wdrożeniowe systemów lotniczych do takich samolotów jak Airbus A320neo, Bombardier Global 7500/8000 oraz Beechcraft Denali. Odpowiadał m.in. za planowanie i budżetowanie prac oraz prowadzenie zespołów projektowych.

Doświadczenia zdobyte w branży lotniczej wykorzystuje obecnie w pracy w ElectroMobility Poland. W zespole Izery odpowiada za koordynację poszczególnych strumieni prac w zespole R&D.

Lubi wyzwania i projekty, które zmieniają rzeczywistość. Jest cierpliwy i metodyczny. Osiąga cele, które przed sobą stawia, a skomplikowaną mozaikę procesów potrafi ułożyć w spójną całość. Kiedy nie jest w pracy, spędza czas z rodziną. Pomiędzy czytaniem bajek a układaniem samolotów z klocków, trenuje na siłowni lub biega. Lubi biegi na długim dystansie i chętnie bierze udział w cyklicznych imprezach biegowych takich jak np. półmaraton warszawski.